Moje konto Moje konto
 • Przy zamówieniu powyżej 200zł wysyłka gratis

 • Przy zamówieniu powyżej 200zł wysyłka gratis

 • Przy zamówieniu powyżej 200zł wysyłka gratis

Produkcja odzieży dla alergików i atopików

bamboo-2074751_1920.jpg

 

 

Producent odzieży
dla alergików i atopików

 

Cały asortyment posiada certyfikat OEKO-TEX® standard 100
potwierdzjący, iż produkt został przebadany przez niezależny instytut badawczy Stowarzyszenie OEKO-TEX® pod kątem ponad 100 parametrów istotnych dla zdrowia i uzyskał pozytywne wyniki.

Do produkcji ubranek wykorzystujemy materiały przebadane hipoalergicznie, produkowane z przeznaczeniem dla małych dzieci, noworodków oraz wcześniaków z problemami skóry.

     Zastosowane przez nas napy do ubranek są wysokiej klasy, nie zawierają niklu oraz są nieemaliowane. Pozwala nam to uniknąć alergenów znajdujących się w farbach. Dzianiny oraz materiały wykorzystane przy produkcji ubranek posiadają certyfikat bezpieczeństwa.

     Przy produkcji ubranek wykorzystujemy specjalne procesy zapewniające naszym pociechą lepsze dopasowanie. Ubranka stają się wytrzymalsze, nie gniotą się. Materiały nie farbowane posiadają swój naturalny kolor.

Produkowane przez nas ubranka zapewniają naszym dziecią komfort, ale co najważniejsze bezpieczeństwo dla ich skóry. Pomagają im zachować odpowiednie nawilżenie skóry.

BAMBUS

Jedną z naszych kolekcji są ubranka stworzone z materiału bambusowego. Materiał nabywamy od certyfikowanego sprzedawcy. Posiada on certyfikat wydany przez Organic Crop Improvement Association (OCIA). Dzianina ta jest niebywale miękka i delikatna. Co najważniejsze jest antyalergiczna. Bambus ma też właściwości antybakteryjne. Do jego produkcji nie są potrzebne pestycydy, nawozy oraz środki ochrony roślin.Tkanina bambusowa charakteryzuje się:   

 •  oddychalnością (wypełniona jest mikrootworami, które pozwalają na    
   lepsze wchłanianie wilgoci i wentylacji niż inne włókna),
 •  odpornością na marszczenie,
 •  może być wysoce chłonna, bardziej niż bawełna (istotne w przypadku       ręczników).

BAWEŁNA ORGANICZNA

Drugą z naszych kolekcji są ubranka uszyte z bawełny organicznej. Podobnie jak w kolekcji z Bambusa tkaniny nie są barwione. Materiał ten nie posiada żadnej chemii. W odróżnieniu od bawełny konwencjonalnej jest całkowicie bezpieczna dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry i innymi schorzeniami dermatologicznymi. Posiada certyfikat GOTS.
Bawełna organiczna różni się od bawełny zwykłej tym, iż uprawiana jest na plantacjach, na których nie są stosowane pestycydy oraz chemiczne dodatki i nawozy.

Przed okresem produkcji bawełny organicznej gleba musi przejść kilkuletnią kwaratannę podczas której nie może przyjąć żadnych substancji chemicznych.
Zbiory bawełny organicznej są całkowicie zgodne z jej naturalnym cyklem. Bawełna zbierana jest ręcznie.

Osoba wybierająca produkt z bawełny organicznej, wspiera ekologiczne uprawy. Przyczynia się do ich wzrostu oraz nie naraża się na kontakt
z materiałem skażonych chemicznie.

Klienci wybierjący ubrania wykonane z bawełny organicznej otrzymują najlepszy i najdelikatniejszy produkt.


Bawełna organiczna charakteryzuje się tym, iż:

 •  jest obojętna dla skóry,
 •  nie przyczyniają się do zaogniania istniejących zmian,
 •  skóra łatwiej się leczy.

clematis-vitalba-99886_1920.jpg